MUZYKA

LAZY SWINGERS BAND

Krakowska grupa Lazy Swingers Band powstała z inspiracji muzyką swingową lat 30 i fascynacji unikatową, szlachetną barwą zespołów grających w tamtym czasie. Zespół, składający się w dużej mierze z tancerzy lindy-hop, skupia się na utrzymaniu charakterystycznych i swingujących zmian dynamicznych w taki sposób, by ciała same zaczynały drgać a uśmiech pojawiający się w sercu tancerzy nie pozwalał im zostać w bezruchu!
Przeczytaj więcej na: lazyswingersband.com

SWINGIN’ PROMISED BAND

Swingin’ Promised Band to siedmiu swingujących łódzkich jazzmanów: kontrabasista (tańczący!) Michał Mościcki, trębacz Paweł Miętus, puzonista Grzegorz Pałka, klarnecista Łukasz Osypanko, saksofonista tenorowy Damian Baczek, perkusista Błażej Kozłowski i gitarzysta Błażej Ludwiczuk. Jazzowe szlify zbierali pod okiem topowych polskich muzyków. Sami o sobie mówią: “Nasze umiejętności i warsztat mają tylko jeden cel – porwać Was do tańca!” i wszystko się zgadza! Podczas Lindy Show Off 2020 dotrzymali obietnicy rozgrzewając do czerwoności parkiet pod stopami tancerzy Bitwy Miast.
Swingin Promised Band

CHRISTINE & THE BLUE DRAGS

THE BLUE DRAGS

The Blue Drags to zespół grający szeroko pojętą muzykę afroamerykańską: od przedwojennego, korzennego bluesa, przez rock’n’roll, po funk, jazz czy rhythm and blues. Ich koncerty przywołują klimat juke jointów amerykańskiego Południa, gdzie bawiono się i tańczono przy dźwiękach transowej, często improwizowanej muzyki, by zapomnieć o trudach i troskach życia codziennego. Inspiracji szukają też w tańcu bluesowym, ruchach tancerzy i żywej interakcji z odbiorcą.
W ciągu niespełna czterech lat swojego istnienia zespół wystąpił na wielu imprezach muzyczno-tanecznych w kraju i za granicą, w tym m.in Bluesila (Litwa), Blues Meets Balboa (Lipsk, Niemcy), Bear Blues & Fusion Exchange (Berlin, Niemcy), Open Blues w Piotrowicach Nyskich oraz Valentines Blues i Autumn Blues (Warszawa). W sierpniu 2019 ukazała się ich debiutancka płyta pt. Draggin’, a w październiku wystąpili na Dużej Scenie Rawa Blues Festival w Katowicach.

ŁUKASZ KOZŁOWSKI

DJ oraz organizator imprez związanych z muzyką oraz tańcami swingowymi, w tym Warsaw Swing Exchange 2019. Współzałożyciel Warsaw Swing Alliance oraz twórca strony Swing in Warsaw. Jako DJ grał m.in. na Warsaw Collegiate Shag Festival oraz gościnnie na Herrang Dance Camp. Jest entuzjastą nowszych nagrań wysokiej jakości, na których w autentyczny sposób odtworzony został styl swingowych big bandów lat 30. Preferuje klasyczne kompozycje w mniej znanych, energicznych aranżacjach.
ŁUKASZ KOZŁOWSKI

TEXAS TOMMY

TEXAS TOMMY

Texas Tommy’ego trudno na parkiecie nie usłyszeć – zarówno dzięki jego charakterystycznej muzyce, ale też dzięki wyśpiewywaniu razem z nagraniami tak, jak gdyby potańcówka odbywała się u niego pod prysznicem. Jako DJ chlubi się układaniem swoich setów tylko i wyłącznie z perspektywy tancerza: jeśli od danego kawałka nie chce się wchodzić na parkiet, raczej nie znajdzie się go na playliście Texasa. Bo w końcu „it don’t mean a thing if you ain’t got that triple step!”