INFO

PROTIPY

Knajpki i drinki

Polecamy Ci kilka zacnych miejscóweczek na warszawskiej Pradze, by w sobotę – w dniu pełnym muzycznych atrakcji – starczyło Ci sił aż do niedzielnego poranka! Ponadto zawiązaliśmy pewien sojusz – w bistro barze „W orbicie słońca” przez cały festiwal możesz delektować się pyszną neapolitańską pizzą 15% taniej, mają również szeroki wybór drinków – Marszałkowska 45/49.

Folle Pizza e Pasta
Szwedzka 9

Wprawdzie ceny nie należą do najniższych, ale ale ale… W Folle czekają na Ciebie specjalne karty dla wegan i pyszna kawa!

Pierogarnia u Aniołów
11 Listopada 40

Miejscóweczka dla abstynentów, natomiast pierogi i naleśniki najświeższej próby zostaną ulepione i przygotowane przez same anioły, Przestronne, czyste wnętrze!

Szynk Praski
Stalowa 37

Najprawdziwszy praski klimat – jeśli lubisz pyzy oraz schabowego z gnatem,
to jest totalnie miejsce dla Ciebie.

Klubokawiarnia Skład Mięsny
Wileńska 25

Burgery i pizza, dostępna opcja vege, a te rarytasy w ciekawym wnętrzu oraz przyjemnym ogródku.

Miejscówki związane z latami 20./30.

Kubusia Puchatka
Metro Nowy Świat-Uniwersytet

Dołącz do wspólnego spaceru po zakątkach warszawskiego Śródmieścia oraz bliskiej Woli, by na moment przenieść się w czasie sto lat wstecz – bezpośrednio do dwudziestolecia międzywojennego. Rozpoczynamy punkt 14.00 w ścisłym centrum przy stacji metra Nowy Świat – Uniwersytet na rogu ulic Kubusia Puchatka i Świętokrzyskiej. Nasz przewodnik zabierze Cię w podróż po kameralnych uliczkach i skwerach uwzględniając pięknie zrewitalizowany pl. Grzybowski, wybudowane na nowo Browary Warszawskie, zyskującą właśnie drugie życie Fabrykę metalurgiczną Norblina, najeżony targowiskowymi ploteczkami dawnej Warszawy Kercelak czy zniszczone podczas Powstania Warszawskiego, ale błyskawicznie odbudowane Hale Mirowskie. Na spotkanie z historią międzywojennej Warszawy zarezerwuj niecałe 2h i około 8 000 kroków!.

W rytmie swingu

Shout It Loud to event wyjątkowy i mówimy o tym głośno! Oprócz synergii płynącej z kooperatywy wszystkich warszawskich organizatorów życia swingowego, zapewniamy mnóstwo muzycznych atrakcji, które zgrupowaliśmy dla Ciebie w jednym miejscu! Posłuchaj lub zagraj razem z nami…

KONCERTY

Trzy dni przepełnione muzyką, trzy zespoły pełne wirutouzów swingu i bluesa – najlepsze polskie bandy grające muzykę do tańca zgromadziły się w jednym miejscu specjalnie dla nas – społeczności tancerzy!

Zaczynamy w piątkowy wieczór od mistrzów instrumentów i wokalu z krakowskiego Lazy Swingers Band, by w sobotę dołączyli do nich kunsztownie swingujący łodzianie z Swingin’ Promised Band. Tego dnia, punktualnie o północy gwóźdź programu muzycznego SIT 2021 – Bitwa Bandów w stylu Savoy Ballroom! Emocje po sobotniej batalii ostudzimy podczas niedzielnego chillu nad Wisłą w rytm bluesa od The Blue Drags.

WYKŁADY

Każdego dnia coś specjalnego: najbardziej interesujące szczegóły zza kulis konsolety podczas czwartkowego panelu djskiego z Łukaszem Kozłowskim i Texas Tommym, historia warszawskiego swingu i ludzi, którzy budowali tę scenę od podstaw opowiedziana przez kilkoro z pierwszych polskich tancerzy lindy hop czeka na Ciebie w piątkowy wieczór, natomiast w niedzielę lekcja muzykalności ze Swingin’ Promised Band na żywo!

Miejsca